10:00 | maj 12, 2015 | Bianca
Goooodmorgon! Såhär såg jag ut igår i mina nya klänning & ny strandväska som jag köpte när jag shoppade loss här för några dagar sedan. Ääälskar denna klänning och den är så skön på. Har letat länge efter en jeans klänning och denna känns helt rätt.
Jag har massvis med bilder ifrån igår så kika in här lite då och då under dagen idag så kan jag lova lite smaskigheter.
Btw, jag letar efter ett nytt foto retuscherings app till datorn, så om ni har något ni vet är populärt och är alldeles perfekt så hojta gärna till i kommentarsfältet 🙂
Puss <3
Så vacker du är! Och klänningen är skitsnygg. Kul att se dina outfit bilder.
Och ja, vill oxå ha tips på bra red.app till datorn tack! 🙂
/ Malin
malinedlund.blogg.se
Du kanske inte behöver fota 5-7 bilder på samma outfit.. Känns lite trist att se varje outfitbild 5-7 gånger men i olika vinklar. Roligare om du skriver mer istället om vad du tex gör.
ÄLSKAR foton på samma outfit i flera bilder. Men kanske i fler olika vinklar, någon mer detaljerad, på detaljer osv om det nu skulle vara någon positiv kritik på outfitbilderna. Kram Bianca
http://blogg.improveme.se/ensammamma09/2015/05/11/cavi-lipo-5/
Starta en salong vettja.. du som har alla förutsättningar, du skulle ta över Helenas maskiner. Du och dina vänner är säkert intresserade av skönhet. Detta ligger i tiden med fettreducering, och det FUNKAR faktiskt. Jag har själv gjort behandlingen och det är helt otroligt… jag tog bort 13 cm på min mage.
snyggt!
Så fin klänning och fina bilder
Jag har en macbook pro men jag vet inte om du har någon apple dator men i såfall brukar jag använda Iphoto eller photor det funkar både och, går att redigera lite hur man vill liksom 🙂
Det är vad jag kunde komma på just nu, finns ju alltid säkert något bättre men tror man får betala för appen isf. Du är fin som alltid Bianca. <3
Ps: Menade dock fotor istället för photor. Ursäkta för fel stavning!
Foto retuschering varför?? Ska du ändra bilder som är naturliga? Om så tycker jag verkligen det är fel. Din mamma är sååå naturlig i allt.
Jag menar mer med färger redigeringar. Asbolut inte att ändra min kropp eller mitt utseende!
Vet du om klänningen säljs i xs? Har bara hittat strl s i butik…
Kram!
Vad är det för storlek på din jeansklänning?